Nacházíte se zde: Hotel Ryzlink » Vinařství Fučík » Naše vinice

Naše vinice

Všechny naše vinice se nacházejí v katastru Mikulova, proto o sobě skutečně pravdivě můžeme tvrdit, že jsme mikulovské vinařství. Naše hrozny i víno vzniká v Mikulově. Navíc si dovolím tvrdit, že naše vinice jsou na nejkrásnějších místech Mikulova (viz fota níže), na místech s úžasnými výhledy, proto i práce na těchto vinicích je radostnější. Doufáme, že tuto radost potom nacházíte v našich vínech!

Vinice Za Turoldem

Vinice Za Turoldem

Tato vinice leží na úpatí vrchu Turold v Mikulově. Dovolím si tvrdit, že tato trať je nejkrásnější v celém Mikulově, výhledy na Mikulov a Svatý kopeček jsou zde opravdu dechberoucí! V roce 2017 jsme zde vysadili odrůdy Ryzlink vlašský a Sylvánské zelené.

Vinice Turold

Vinice Turold

Tato vinice leží pod vrcholem Turoldu (vrchol v nadmořské výšce 385 m) v Mikulově a je nejvýše položenou vinící na Mikulovsku. Ve stromech nad vinicí hnízdí výr velký, což je nejlepší ochránce vinice před špačky, a proto i bez jakýchkoliv plašičů jsme zde špačka nikdy neviděli. V trávě ve vinici lze občas zahlédnout i vzácnou pakudlanku.

Vinice pod Svatým kopečkem I.

Vinice pod Svatým kopečkem I.

Svatý kopeček je dominantou Mikulova o výšce 363 m. Na jeho vrcholu se nachází zvonice a kaple Sv. Šebestiána a za ní menší kaple sv. Rosálie a kaple sv. Barbory. Na této vinice se nachází náš výjimečný Ryzlink vlašský. Vinice je ve vlastnictví rodiny enologa našeho vinařství, pana Svobody.

Vinice Šibeniční vrch

Vinice Šibeniční vrch

Šibeniční vrch je skalnatá vyvýšenina s vrcholem 238 m.n.m. nacházející se v jižní částí Mikulova u hranic s Rakouskem. Zajímavostí je, že ihned u vinice je pomník věnovaný padlým napoleonským vojákům. Vinice je ve vlastnictví rodiny enologa našeho vinařství, pana Svobody.

Vinice Mariánský kopec

Vinice Mariánský kopec

Mariánský kopec nazývaný též Janičův vrch nebo Janičova hora měl kdysi vrchol ve výšce 322 metrů nad mořem. Těžbou vápence se však byl kopec „vytěžen“ až na úroveň 249 metrů nad mořem a v současnosti je lom zatopený. Naše vinice končí prakticky na hranicích bývalého lomu ve výšce 15 metrů nad vodní hladinou.

ADRESA

Zlámalova 1809/2, Mikulov, 692 01
IČ: 01568060
DIČ: CZ01568060

 
 

Všobecné obchodní podmínky
Ubytovací řád

All rights reserved © 2018 Hotel Ryzlink

     

Nahoru